Mobilus sodavimas


mobilaus sodavimo darbai lietuvoje - smeliavimas.eu

Mobilus sodavimas. Kas tai?

Tai procesas, kai sodos mišinys stipria srove purškiamas į paviršių, siekiant jį nuvalyti arba pašalinti ant jo esančią seną dangą.

Išskiriami du paviršių srautinio valymo soda metodai:


Stipraus poveikio, po kurio paviršius tampa grublėtas (matinis). Toks būdas tinka, jei paviršių ketiname dažyti, tinkuoti, ant jo kažką klijuoti. Specialios technikos pagalba galite išgauti skirtingą paviršiaus grublėtumą. Tai priklauso nuo valymui naudojamos sodos rūšies. Galima rinktis iš 7 skirtingų sodos rūšių, kurios skiriasi granulių grūdėtumu, kietumu ir forma. Valymo metu soda neįkaitina, neužšaldo ir nepažeidžia valomo paviršiaus.

Švelnaus poveikio metodas, po kurio paviršius tampa lygus ir svarbiausia – nepažeistas. Švelnaus poveikio rėžimas tinka dažų šalinimui nuo paviršiaus.

Kodėl sodavimas?


Valant su soda švelnaus poveikio režimu, valymo priemonės ir valomojo paviršiaus temperatūra išliks nekintama.

Valant cinkuotą plieną, danga nebus pažeitsta ir cikas išliks blizgus.

Tas pats taikytina ir graffiti piešiniams ant stiklo – nuvalytas stiklas bus lygus, nematinis ir be dažų pėdsakų.

Taikant šį metodą, atvirkščiai nei, pavyzdžiui, valant smėliavimo būdu, nėra sukuriama aukšta temperatūra, kuri įkaitina paviršių ir gali pradėti jį plėsti, lenkti ar kitaip deformuoti. Pavyzdžiui, tokiu būdu valant metalus, jie išlaikys savo fizinius parametrus. Valant cinkuotą plieną nuo dažų, cinkuota danga išliks nepaliesta – be įbrėžimų, nors dažai bus pašalinti. Tas pats taikytina ir graffiti piešiniams ant stiklo – nuvalytas stiklas bus lygus, nematinis ir be dažų pėdsakų.

Sodavimas taip pat nesukelia neigiamos paviršiaus temperatūros, kaip, pavyzdžiui, atsitinka, valant sausu ledu, kuomet temperatūra pasiekia -90 °C. Valymas naudojant sausą ledą gali sukelti valomos medžiagos mikroįtrūkimus ir kitus pokyčius, sukeltus temperatūrai pakitus nuo sauso ledo temperatūros iki darbo aplinkos temperatūros. Įsivaizduokite, kad patalpoje arba lauke, kur Jūs dirbate, yra + 20 °C.

Taikant smėliavimą, temperatūrų skirtumas sieks 110 °C ir todėl valomąjį objektą ištiks terminis šokas. Valant su soda švelnaus poveikio režimu, valymo priemonės ir valomojo paviršiaus temperatūra išliks nekintama.